2010 - cu ildə «Bazar şəraitində səhiyyənin maliyyələşdirməsi problemləri» mövzusunda dissertasiya işini müdafiə edərək iqtisadiyyat üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsinə layiq görülmüşdür
2011-2012 ci illərdə ARDNŞ-nin Sosial inkişaf idarəsinin “İqtisadi təhlil və proqnozlaşdırma” şöbəsində iqtisadçı vəzifəsinə çalışmışdır.
2012-2014-cü illərdə həmin idarənin “Tibbi xidmətə nəzarət və sığortanın təşkili” Departamentinin “Tibbi xidmətə nəzarət” şöbəsində mütəxəssis vəzifəsində çalışmışdır.
2014-2018 illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Biznesin idarə edilməsi” kafedrasında müəllim kimi fəaliyyətinə başlayıb.
2018-2019- illrədə Azərbaycan
Dövlət İqtisad Universitetinin Rus İqtisad Məktəbinin nəzdində “İqtisadiyyat”
kafedrasında müəllim kimi fəaliyyətini davam etmişdir.
2019-2024 - cü illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Rus İqtisad Məktəbinin nəzdində “Tətbiqi iqtisadiyyat” kafedrasında baş müəllim vəzifəsində çalışmışdır.
2025- ci ildən həmin kafedrada dosent vəzifəsində çalışır.
2018-ci ildən Novaya ekonomiçeskaya assosiasiyanın ( Новая Экономическая Ассоциация) üzvüdür
2020 -ci ildə Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatınnın “Səhiyyənin maliyyələşdirilməsi” kursunu müvəffəqiyyətlə bitirmişdir.
UNEC Rektorunun 754/3/2021 №-li əmrinə əsasən UNEC-in Səhiyyə İqtisadiyyatı UNEC Tədqiqat Mərkəzinə ictimai əsaslarla rəhbər təyin edilib